Aktuálně z klubu a Svazu lyžařů ČR

 

SLČR: Se stříbrnou medailí se vrací do Česka početná výprava českých běžců na lyžích z OPA Cupu v rakouském St. Ulrichu. Junior Matyáš Bauer obsadil v neděli 9. ledna druhé místo v závodě na 10 km klasicky. Mezi dospělými si nejlépe vedli třináctý Jonáš Bešťák se čtrnáctou Sandrou Schützovou.

Pozvánka na závod PERNINSKÁ LYŽE 2022, který se uskuteční v sobotu 15. ledna 2022 v Perninku na osvětleném kolečku.

Zdravíme všechny lyžaře.
Štít Krušných hor, který se měl uskutečnit o tomto víkendu 8. a 9.1.2022, jsme nuceni z důvodu špatných sněhových podmínek ZRUŠIT!!! Moc nás to mrzí, bohužel zatím napadl jen malý poprašek sněhu. Doufáme, že brzy nasněží. O náhradním termínu Vás včas budeme informovat.
Tým LK Slovan K. Vary z.s.

Zahajovací závod, který se měl uskutečnit v neděli 26.12.2021 v areálu Jahodová louka, jsme nuceni z důvodů špatných sněhových podmínek ZRUŠIT.

Zveme všechny holčičky, slečny, dámy i babičky na letošní, již 18. ročník Dámské jízdy, která se koná na Božím Daru v netradičním podzimním termínu 28. října 2021.

V neděli 3. října proběhla v našem areálu na Jahodové louce tradiční podzimní brigáda. Navezené dříví bylo rozřezáno, nasekáno a složeno, zároveň byla přeskládána část dřeva zpracovaného v předchozích letech. Proběhlo rezebrání posledního mostu na tratích - tobogánu, dřevo bylo poté naloženo na kontejner a odvezeno. Byly také důkladně uklizeny...

Pod ještědským vysílačem se už podeváté rozhodlo o nových českých mistrech v běhu na kolečkových lyžích klasicky. Na dvanáctikilometrové trase s pozitivním převýšením 610 metrů opět triumfovali Jan Šrail s Kateřinou Razýmovou. Divácky velmi atraktivní závod tak v neděli 26. září uzavřel třídenní český šampionát.