Aktuálně z klubu a Svazu lyžařů ČR

 

V sobotu 28. května byla za přítomnosti rodiny a přátel Aleše Vernera slavnostně odhalena "Alešova lavička". Lavička je umístěna "na boulích" v upomínku na chlapíka, který srdečně pomáhal se zajištěním organizace téměř všech slovaňáckých závodů, které naše generace pamatuje. Až půjdete kolem, posaďte se tu a věnujte mu tichou vzpomínku.

Zveme všechny členy na valnou hromadu Lyžařského klubu Slovan K. Vary z.s., která se koná ve čtvrtek 12. května 2022 od 17:00 hodin v aule Prvního českého gymnázia v Karlových Varech.

Další smutná zpráva... V pondělí 29. března nás po boji s těžkou nemocí navždy opustila Sváťa Nováková. Upřímnou soustrast celé rodině 🖤.

V neděli 27. března vyrážíme na lyžích (nebo pěšky?) na Ježíškovu cestu v rámci tradiční DÁMSKÉ JÍZDY. Letos ve stylu antickém. Těšíme se na všechny malé i velké bohyně, harpie, sirény, můzy a další postavy spjaté s antickým Řeckem.

Druhý den Českého poháru v běžeckém lyžování na Božím Daru patřil distančním závodům volně s intervalovými starty. V dospělých kategoriích si připsali vítězství Adam Fellner s Petrou Novákovou. Úsek běžeckých disciplín SLČR se před závodem zavázal poslat 400 Kč za každého startujícího na pomoc Ukrajině - občany válkou zmítané země díky tomu podpoří...

Zveme sportovní veřejnost a příznivce běžeckého lyžování na Český pohár dorostu a dospělých v běhu na lyžích s mezinárodní účastí, který náš oddíl pořádá v areálu Jahodová louka ve dnech 5. - 6. března 2022.

S hlubokým zármutkem oznamujeme všem přátelům a členům oddílu, že naše řady v neděli 30. ledna 2022 navždy opustil kamarád a dlouholetý člen Slovanu ALEŠ VERNER.

Z víkendového Mistrovství ČR dorostu v Novém Městě na Moravě přivezla výprava LK Slovan K. Vary celkem čtyři cenné kovy a dalších šest míst na rozšířeném pódiu. V závodech Českého poháru juniorů navíc dvě zlata získal Kryštof Zatloukal a bronz v distančním závodě volnou technikou přidal Daniel Hozák.