Z MČR na kolečkových lyžích vezeme tři mistrovské tituly

28.09.2020

Po letní přípravě se na konci září (26.- 27.9.) konalo v Liberci MČR na kolečkových lyžích.

V sobotu se jel sprint. Protože bylo krajně nepříznivé počasí, vytrvalý déšť, silný vítr a chlad, byl závod zkrácen. Původně plánované finále se nejelo a výsledky byly vyhlášené podle kvalifikace. Vítězkou v kategorii žen se stala Petra Nováková. V kategorii staršího dorostu dojel Matyáš Bauer na druhém a Daniel Hozák na třetím místě.

V neděli se umoudřilo počasí a závody proběhly podle plánu. Závodilo se na kolečkových lyžích bruslením a startovalo se intervalově.

V mladším dorostu se do první desítky probojovala Linda Zatloukalová na trati 5 km a Mikuláš Bešta na trati 7 km. V nejdramatičtějším závodě staršího dorostu na 10 km se mistrem ČR stal Daniel Hozák a na třetím místě skonči Matyáš Bauer se ztrátou pouhé 2 vteřiny na vítěze. V kategorii žen na 10 km zopakovala vítězství Petra Nováková a z MČR si veze dvě zlaté medaile. Další výborný výkon předvedl také Kryštof Zatloukal, který v závodě na 15 km v kategorii juniorů zaostal pouze 3 vteřiny za vítězem a získal stříbrnou medaili a zároveň vybojoval třetí místo v kategorii mužů.

S výsledky starších kategorií jsme byli maximálně spokojeni a věříme, že jsme na zimní sezónu dobře připraveni.