Ve Vimperku na Českém poháru žactva se dařilo Bauerové, brala stříbro

27.01.2022

Po dospělých a juniorech zahájilo Český pohár v běhu na lyžích také žactvo, které bojovalo o cenné kovy po dva víkendové dny ve Vimperku. Role hostitele se zhostil Fischer Ski klub Šumava Vimperk.

Do Vimperka se vydala i běžecká družina LK Slovan Karlovy Vary, ve které prokázala své kvality především Aneta Bauerová, jež se zasloužila o dvě cenná umístění klubu z Krušných hor.

První soutěžní den byl na programu intervalový závod klasicky a nejlépe si v něm vedla právě Bauerová, která na dvoukilometrové trati v kategorii dívek U15 dosáhla na malé pódium, když skončila na čtvrté příčce. Desáté místo si pak připsal na účet v chlapcích U15 Šimon Gašek.

To druhý den byl pro slovaňáky ve Vimperku, co se týče umístění, vydařenější. V intervalovém závodě volnou technikou uspěla v U15 dívek Aneta Bauerová, která na tříkilometrové trati dosáhla na skvělé druhé místo, když na vítězku v cíli ztratila 1,1 vteřiny.

Do elitní desítky se pak svým výkonem probojovala devátá Viktorie Pátková. V kategorii U15 chlapců se dostal do elitní desítky David Bauer, který skončil na trati dlouhé čtyři kilometry na osmém místě.

Zdroj: Karlovarský Deník

Autor: Daniel Seifert