Složení běžeckých reprezentačních družstev pro sezonu 2021/2022

18.05.2021

Kdo bude v příští sezoně reprezentovat Česko? Úsek běžeckých disciplín nominoval do reprezentačních družstev celkem 41 sportovců, kteří se budou připravovat pod vedením osmičlenného trenérského týmu. 

Ke změně došlo v reprezentačním týmu mužů, který i v této sezoně povede trenér Vasil Husák s asistentem Dušanem Kožíškem. "Nově k nám přichází sprinter Ondra Černý, který bude nováčkem v naší šestičlenné sestavě. Tomáš Kalivoda se bude v této sezoně připravovat s týmem do 23 let. Základ týmu ale zůstává stejný a bude pokračovat na té cestě, pro kterou jsme se v tomto olympijském cyklu rozhodli," řekl Vasil Husák, který se s týmem setká už tuto středu na lékařském vyšetření. Ve zbytku května se pak tým vydá za tréninkem do Krušných hor a do Liberce. 

Reprezentační družstvo mužů: Michal Novák, Luděk Šeller, Ondřej Černý, Jan Pechoušek, Adam Fellner a Petr Knop. Trenér: Vasil Husák, asistent: Dušan Kožíšek. 

Reprezentační družstvo žen půjde do přípravy ve stejné sestavě, v jaké působilo v minulé sezoně. "Letos jsem měl při složení družstva jednoduchou práci. Pět závodnic splnilo kritéria pro zařazení do týmu A, Zuzku Holíkovou jsem pak nominoval jako návrh trenéra. V této sestavě tým fungoval už loni a já jsem rád, že máme takto stabilizované družstvo. Stejně důležité ale bude stabilizovat také ženskou část reprezentačního družstva do 23 let, aby se odtud mohly závodnice postupně zapojovat do áčka," říká Jan Franc, který je aktuálně s týmem na soustředění v rakouském Ramsau. Součástí reprezentačního družstva v tuto chvíli není Barbora Havlíčková. "Vyhodnotili jsme, že pro Báru teď je prioritou, aby se zbavila svých zdravotních komplikací. Jakmile bude možné, aby se zapojila do profesionálního tréninku, rádi jí v tom podpoříme." 

Reprezentační družstvo žen: Kateřina Razýmová, Kateřina Janatová, Petra Nováková, Tereza Beranová, Petra Hynčicová, Zuzana Holíková. Trenér: Jan Franc, asistent: Dušan Augustiňák. 

V reprezentačním týmu do 23 let se bude v následující sezoně připravovat devítka závodníků, kteří budou působit pod vedením trenéra Martina Koukala a asistenta Petra Michla. V případě desetičlenného juniorského výběru si pak oba trenéři své role prohodí. Rozhovor s novým trenérem Petrem Michlem najdete na webu czech-ski.com v nejbližších dnech. Reprezentační družstvo do 23 let: Tomáš Kalivoda, Vladimír Kozlovský, Tomáš Lukeš, Tomáš Dufek, Kim Žalčík, Jolanta Byrtus, Adéla Nováková, Barbora Antošová, Pavlína Votočková. Trenér: Martin Koukal, asistent: Petr Michl. 

Reprezentační družstvo juniorů: Kryštof Zatloukal, Martin Kočandrle, Daniel Hozák, Filip Štecher, Šimon Pavlásek, Eliška Šibravová, Tereza Prokešová, Kateřina Svobodová, Petra Vitáková, Iva Vránová. Trenér: Petr Michl, asistent: Martin Koukal. 

Reprezentační družstvo OHN: Jiří Tuž, Matyáš Pávek, Štěpán Zuna, David Eliáš, Václav Vágner, Nela Půbalová, Karolína Dvorská, Jana Leblochová, Hana Randáková, Ema Kouřilová. Trenéři: Václav Haman a Zbyněk Valoušek. 

Zdroj: https://www.czech-ski.com/beh-na-lyzich/aktuality/