Matyáš Bauer vybojoval stříbro v OPA Cupu, Kryštof Zatloukal sedmý

10.01.2022

SLČRSe stříbrnou medailí se vrací do Česka početná výprava českých běžců na lyžích z OPA Cupu v rakouském St. Ulrichu. Junior Matyáš Bauer obsadil v neděli 9. ledna druhé místo v závodě na 10 km klasicky. Mezi dospělými si nejlépe vedli třináctý Jonáš Bešťák se čtrnáctou Sandrou Schützovou.

Pro české juniory to byl vydařený závod! Na mezičase po 2300 metrech byl nejrychleji Matyáš Bauer, třetí místo držel Jiří Tuž a pátý byl Ondřej Pilař. Český závodník byl na zlaté pozici i 2700 m před cílem, pak jej ale o 8,9 vteřiny předstihl Němec Max Goether. Bauer tak vybojoval stříbro!

Na výborné umístění dosáhli také sedmý Kryštof Zatloukal, dvanáctý Jiří Tuž, patnáctý Ondřej Pilař a do nejlepší třicítky se vešli i Daniel Oskar Hozák (25.), Filip Štecher (27.) a Dominik Kašpar (30.).

V pětikilometrovém závodě juniorek si nejlepší výsledek ze 17 českých závodnic připsaly Tereza Prokešová (25.), Eliška Šibravová (26.) a Eliška Bímanová (28.).

V patnáctikilometrovém závodě mužů se dlouho rval o nejlepší desítku Jonáš Bešťák, který nakonec vybojoval 13. místo, z něhož ztratil na vítězného Švýcara Rueesche čas 1:51,3. Druhým nejlepším Čechem byl dnes Tomáš Dufek na 24. příčce. Jen o dvě vteřiny pomalejší a o dvě příčky horší byl Tomáš Lukeš. Těsně za třicítkou skončil Tomáš Kalivoda, který si připsal 32. místo. Další trojice Čechů se seřadila v páté desítce - 41. Kim Žalčík, 43. Jakub Augsten, 45. Ondřej Černý. Jakub Strouhal závod nedokončil.

Do desetikilometrového závodu žen skvěle vstoupila Adéla Nováková, která byla po 2300 metrech na osmé pozici. Další okruh zase skvěle vyšel Sandře Schützové, která v polovině závodu figurovala na 7. příčce, ani jedna ze zmíněných reprezentantek ale pozici v top ten neudržela.

Schützová si připsala 14. příčku se ztrátou 1:21,4 na vítěznou Švýcarku Kaelinovou. Nováková byla jen o dvě místa horší. Do nejlepší dvacítky se probila také Pavlína Votočková, která se skvělým závěrem posunula na 20. místo. Sprinterka Tereza Beranová figuruje ve výsledkové listině na 32. místě a Barbora Antošová na 34. Jolanta Byrtus obsadila 38. místo.