Junior Kryštof Zatloukal zazářil na OPA Cupu v Oberstdorfu, urval cenné stříbro

25.01.2022

Parádní vystoupení má za sebou juniorský reprezentant v běhu na lyžích Kryštof Zatloukal. Ten se o víkendu postaral o senzační výsledek ve své kariéře, když uspěl na OPA Cupu v německém Oberstdorfu.

Závodník z líhně LK Slovan Karlovy Vary se představil v závodě na třicet kilometrů volnou technikou klasicky, a bylo z toho skvělé druhé místo, když nad jeho síly byl pouze Švýcar Antonin Savary, který však zvítězil s minimálním náskokem 0,4 vteřiny.

"Pro mě je to největší úspěch v kariéře," řekl s úsměvem ke svému úspěchu na OPA Cupu Kryštof Zatloukal. Závod byl rozdělen do osmi okruhů a právě až v tom posledním přišel na pořad boj o medaile.


"Závodit se začalo až v tom posledním velkém kopci. Do té doby to z diváckého pohledu nebylo úplně záživné, protože se jelo ve skupině, ze které občas někdo odpadl," přidával svůj pohled na závod karlovarský rodák.

"V posledním kole ujel Antonin Savary, kterého jsem pak do cíle ještě stíhal, ale už jsem ho nepředstihl," popisoval závěr závodu, ve kterém mu chyběly k zisku zlata 0,4 vteřiny.

Zatloukal se mohl opřít také o výbornou práci servisu. "Lyže jely parádně," chválil si juniorský reprezentant. "Z kopce jsem soupeře hodně sjížděl," prozradil Zatloukal. Pro něj je zisk stříbra na OPA Cupu velkou motivací do další práce.

"Pro mě to znamená, hlavně to, že má smysl v té cestě pokračovat. Každý takový úspěch motivuje do další práce," dodal s úsměvem Zatloukal.

Autor: Daniel Seifert

Zdroj: Karlovarský deník

SLČR: OPA Cup, Oberstdorf: Junior Zatloukal senzačně druhý na třicítce! Antošová šestá ve sprintu