Výsledky dorostenců, juniorů a dospělých LK Slovan K. Vary v probíhající zimní sezóně

21.02.2023

Skupina pracuje pod vedením M. Petráska, J. Walchetsedera a V. Bešty. Po zahraničních soustředění v Rakousku a Itálii, kde jsme využívali možnost lyžování, jsme v prosinci a na začátku ledna absolvovali nominační závody jak doma tak v zahraničí.

Po velmi dobrých výsledcích na těchto závodech se naši nejlepší sportovci probojovali na mezinárodní závody.

V Americe na Zimních světových univerzitních hrách nás reprezentoval Kryštof Zatloukal a Daniel Hozák. Nejlepším výsledkem Kryštofa bylo 9. místo na 10 km bruslením. Daniel ve sprintu bruslením skončil 40. Oba odvedli velmi dobrý výkon ve štafetě, která dojela na 4. místě. Jen chyba při předávce je zřejmě připravila o bronzovou medaili.

Do Kanady na Mistrovství světa juniorů se probojovali Matyáš Bauer a Filip Štecher. Matyášovým nejlepším závodem byl sprint klasikou, kde vybojoval 19. místo. Filip skončil v závodě na 20 km klasicky 38.

Dále se Mikuláš Bešta po výborných výkonech na ČP v Jablonci nominoval na Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) v Itálii. Bohužel přímo v Itálii onemocněl a závody neabsolvoval.

V lednu a na začátku února nás velmi zasáhlo špatné počasí. Nedostatek sněhu nám nepovolil využívat areál na Jahodovce. Museli jsme za sněhem cestovat, což je velmi finančně náročné jak pro klub, tak pro rodiče.

V Novém Městě na Moravě jsme o minulém víkendu absolvovali MČR.

V pátek se běžel sprint bruslením. Stříbrnou medaili získala v kategorii U16W Aneta Bauerová. Nejvýraznějším výkonem bylo vítězství Matyáše Bauera v kategorii dospělých, protože je věkem prvním rokem junior.

V sobotu pokračovalo mistrovství distančními závody v klasice. Stříbrné medaile získali Aneta Bauerová v kategorii U16W, Šimon Gašek v kategorii U16M, Matyáš Bauer v kategorii U20M. Bronzovou medaili získal David Bauer v kategorii U16M.

V neděli se běželo bruslením. Stříbrnou medaili získal Kryštof Zatloukal v kategorii mužů. Bronzovou medaili vybojoval Filip Štecher v kategorii U20M.

Do první desítky se probojovali A. Peřinová, Z. Študlarová, M. Bešta a D. Hozák.

Dále nás čekají závody ČP v Jablonci a na konci března MČR ve štafetách a na dlouhých tratích. Věřím, že sportovci dokáží navázat na zatím velmi dobrou sezónu.

M. Petrásek

Fotogalerie: ČP Jablonec nad Nisou (12/2022), MČR Nové Město na Moravě (02/2023)