Hodnocení sezóny 2022/2023: Dorost, junioři a dospělí

11.04.2023

Skupina pracuje pod vedením M. Petráska, J. Walchetsedera a V. Bešty. Po zahraničních soustředění v Rakousku a Itálii, kde jsme využívali možnost lyžování, jsme v prosinci a na začátku ledna absolvovali nominační závody jak doma tak v zahraničí.

Po velmi dobrých výsledcích na těchto závodech se naši nejlepší sportovci probojovali na mezinárodní závody.

V Americe na Zimních světových univerzitních hrách nás reprezentoval Kryštof Zatloukal a Daniel Hozák. Nejlepším výsledkem Kryštofa bylo 9. místo na 10 km bruslením. Daniel ve sprintu bruslením skončil 40. Oba odvedli velmi dobrý výkon ve štafetě, která dojela na 4. místě. Jen chyba při předávce je zřejmě připravila o bronzovou medaili.

Do Kanady na Mistrovství světa juniorů se probojovali Matyáš Bauer a Filip Štecher. Matyášovým nejlepším závodem byl sprint klasikou, kde vybojoval 19. místo. Filip skončil v závodě na 20 km klasicky 38.

Dále se Mikuláš Bešta po výborných výkonech na ČP v Jablonci nominoval na Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) v Itálii. Bohužel přímo v Itálii onemocněl a závody neabsolvoval.

V lednu a na začátku února nás velmi zasáhlo špatné počasí. Nedostatek sněhu nám nepovolil využívat areál na Jahodovce. Museli jsme za sněhem cestovat, což je velmi finančně náročné jak pro klub, tak pro rodiče.

Na Mistrovství ČR, které se konalo od 17. do 19. února v Novém Městě na Moravě, jsme získali osm medailí.

V pátek se běžel sprint bruslením. Stříbrnou medaili získala v kategorii U16W Aneta Bauerová. Nejvýraznějším výkonem bylo vítězství Matyáše Bauera v kategorii dospělých, protože je věkem teprve prvním rokem junior.

V sobotu pokračovalo mistrovství distančními závody v klasice. Stříbrné medaile získali Aneta Bauerová v kategorii U16W, Šimon Gašek v kategorii U16M a Matyáš Bauer v kategorii U20M. Bronzovou medaili získal David Bauer v kategorii U16M.

V neděli se běželo bruslením. Stříbrnou medaili získal Kryštof Zatloukal v kategorii mužů. Bronzovou medaili vybojoval Filip Štecher v kategorii U20M.

Do první desítky se probojovali A. Peřinová, Z. Študlarová, M. Bešta a D. Hozák.

Ve dnech 24.-26.3. proběhly poslední závody MČR ve sprintu, tým sprintu a na dlouhých tratích.

Ve sprintu klasicky získali bronzové medaile Aneta Bauerová v kategorii U16W a Matyáš Bauer v kategorii muži.

V tým sprintu bruslením vybojovali v kategorii U16M David Bauer se Šimonem Gaškem stříbrnou medaili a Kryštof Zatloukal s Matyášem Bauerem bronzovou medaili v kategorii mužů.

V posledním závodě sezóny klasickou technikou na dlouhé trati se nám opět podařilo dosáhnout na medaile. V závodě na 10 km v kategorii U16M obsadil Šimon Gašek druhé místo stejně jako Matyáš Bauer na 30 km v kategorii U20M. Vítězem závodu mužů na 50km se stal Kryštof Zatloukal.

Do první desítky se probojovali E. Peřinová, Z. Študlarová, M. Bešta a D. Hozák.

Určitě výsledky v letošní sezóně byly velmi dobré o čemž svědčí i zisk 15 medailí z Mistrovství České republiky. Za to bych chtěl poděkovat hlavně sportovcům, rodičům, trenérům, vedení klubu a sponzorům.

Rád bych vyzdvihl výsledky člena LK Slovan K. Vary Ondřeje Černého, který se připravuje s reprezentačním družstvem mužů. V letošní sezóně světového poháru skončil Ondra na výborném 15 místě v celkovém hodnocení ve sprintu. Dokázal se třikrát probojovat do první desítky. V Drammenu skončil na desátém místě, v Toblachu a Lahti obsadil vynikající osmé místo.

Po krátkém odpočinku nám v dubnu začíná příprava na další sezónu. Věřím, že dokážeme navázat na výborné výsledky z minulých sezón a někteří sportovci jednou půjdou ve stopách Ondřeje Černého.