Slovaňáci vystřídali světovou lyžařskou špičku

27.1.2018 - Lyžařské naděje LK Slovan Karlovy Vary zamířily o uplynulém víkendu za hranice, přesněji do německých Drážďan, kde si vystřihly účast nejen na mezinárodním Saském poháru pro závodníky do deseti let, ale také Junior Trophy, který byl určen pro změnu pro nejmenší lyžaře.

„Do Drážďan jsme vyrazili již v pátek a naše výprava čítala dvaačtyřicet dětí ve věku od pěti do deseti let,“ ohlédla se Renata Zatloukalová z LK Slovan Karlovy Vary.

Oba závody pořádal na trati, kde se týden předtím jel na břehu Königsufer Ski World Cup Dresden 2018, Skiklub Dresden-Niedersedlitz, a to vše v rámci projektu Euroregionu Elbe/Labe.

I přes nepřízeň počasí se pořadatelům podařilo udržet trať v dobré kondici, kdy na ni dovezli sníh nejen z Fichtelbergu, ale také z nedalekého letiště z Drážďan, kde měli k dispozici umělý sníh. „Pro děti to byl velký zážitek už jen proto, že se týden před našimi závody jel na této trati světový pohár,“ narážela Zatloukalová na sprinterské triumfy Itala Federica Pellegrina a Švédky Hanny Falkové, kteří ovládli světový pohár v Drážďanech. Závodní trasa tak lemovala břeh řeky Labe, a nejen závodníci tak měli jako na talíři rozprostřen pohled na historické centrum Drážďan.

„Po ubytování byl na programu seznamovací společenský večer pro všechny účastníky, kdy byl přichystán opravdu nabitý program, když nechyběl například nekonečný stůl sladkostí, kouzelník, balonky, což přivítaly především děti,“ s úsměvem přidala Zatloukalová.

Poté následoval soutěžní den, kdy byly nachystány dva závody, které absolvovalo celkem 416 závodníků. V Saském poháru zdolávali trať o délce 650 metrů, když nejdříve byl na programu prolog, poté rozjížďky a hned nato následovaly boje o medaile, to vše volnou technikou.

Junior Trophy pak pro lyžařské naděje přichystal trať o délce 350 metrů. „Všichni nechali na trati všechno. Navíc se dařilo Danečkovi Kroupovi, který obsadil v Junior Trophy skvělé druhé místo. Bětka Ciprysová pak dosáhla v Saském poháru na parádní příčku pátou, ale ani ostatní určitě nezklamali, když předvedli opravdu dobré výkony,“ dodala na závěr Zatloukalová, která se navíc zhostila role spolukomentátorky závodů.

Autor: Daniel Seifert