XTri a Šumavské soustředění před koncem školního roku

Po letní odmlce to opět rozjedeme s články a fotkami i videi! O začátku nové sezony si můžete přečíst v předchozím článku.

11. června jsme se zúčastnili Ostrovského závodu XTri (dříve Xterra).  V dětském duatlonu se nejlépe umístil Honza Kotraba na 3. místě, Kačka Harakalová na 4. a Kája Dvorská na 5. místě ve svých kategoriích. Po závodě jsme přejeli na kolech na Boží Dar přes Suchou a Neklid. Večer jsme si za odměnu ugrilovali maso, zahráli lakros a fotbal. Druhý den jsme si dali pěší výlet a obešli jsme Klínovec dokola.

Další a první větší soustředění bylo na konci školního roku na Zadově. Tentokrát jsme s sebou měli i kola a klasicky si udělali pár cyklo-výletů. Vyjeli jsme si na Poledník, pramen Vltavy, Knížecí pláně, Filipovu huť a další krásná místa Šumavských lesů. Našli jsme si krásné trailové pěšiny a trochu na nich potrénovali techniku a získali jistotu na kořenech a kamenech. Většinu zbývajícího času jsme se věnovali hrám, koordinačním tréninkům, stabilizační síle a dalším dovednostem. Na chatě s námi byla ještě škola v přírodě, nějací Pražáci, kteří nás viděli často na hřišti a vyzvali nás k utkání ve fotbale. Z celkem tří zápasů jsme 2x vyhráli a jednou uhráli remízu J. Poprvé a po druhé jsme vyhráli 10:2 a 10:0, potom na nás naběhli s větší partou a střídali se v domnění, že nás uženou. Kluci se nenechali a v nastaveném čase uhráli remízu. S jedním učitelem jsme také hvězdářským dalekohledem pozorovali Jupiter a Saturn. Každý den jsme (téměř) chodili do místní cukrárny na parádní zmrzlinu. I přes vymýšlivé počasí se soustředění velmi povedlo!