VT a Velká cena Jilemnice - Horní Mísečky

Sněhové podmínky nás vyhnaly až do Krkonoš, přesněji na Horní Mísečky. Tam jsme absolvovali první letošní závod, Velkou cenu Jilemnice,a několik krásných dní na lyžích. Hned první den nás čekal závod volnou technikou, kterého se zúčastnilo kolem 400 startujících, z toho 43, 48, 30 a 47 závodníků v našich kategoriích Žky ml, Žci ml, Žky st a Žci st, takže slušná konkurence.  Všechny děti závod zvládly velmi dobře, přestože se před tím na sněhu pořádně nedalo trénovat. Nejlépe zajeli Kryštof Zatloukal a Vašek Bešta, kteří se umístili na 6. a 7. místě. Nicméně neopomíjíme ani mladší z kategorií – Mikuláše Beštu, Lucku Kleinovou a Adama Mülera – kteří byli ve svém ročníku do 6.místa.

Z Míseček se nejvíce jezdilo po svážnicích, kde se parádně držel sníh – dalo se krásně vyjet na Vrbatovu boudu i Medvědín. Věnovali jsme se technice jak v bruslení, tak konečně v klasice (i když ani tam nebyly podmínky nejideálnější) a všeobecné obratnosti na lyžích. Velké zpestření během soustředění byl pro děti Lukáš Bauer, který s námi šel na několik tréninků, zahrál si s námi nějaké hry, ale hlavněje motivoval. Děkujeme! Dík patří i rodičům, kteří rychle reagovali na změny v plánu a zejména těm, kteří pomohli s dopravou.

Soustředění bylo skvělé a teď už jenom čekáme, aby zase napadlo a dalo se dobře lyžovat.