ODM 2016 - Cínovec

Na letošní Olympiádě dětí a mládeže, pořádané Ústeckým krajem, se nominovalo osm sportovců z našeho oddílu, kteří pak reprezentovali Karlovarský kraj. Za perfektních lyžařských podmínek a krásného počasí se na druhé straně Krušných hor na Cínovci konaly závody v běžeckém lyžování. Trať byla poměrně náročná. Ze tří závodů jsme ale jen třikrát nedosáhli na body. Z osmadvaceti nejlepších dětí v kategorii se tak ze čtrnácti krajů kluci umístili na 5. místě a holky na 10. místě.

Prvním závodem byla volná technika, tedy bruslení. Při celkem nízkých teplotách byla jasná příprava lyží, pak už to bylo jen na závodnících. Kluci zajeli výborné výsledky, na 6. místě dojel Kryštof Zaltoukal, na 7. Maty Bauer, 9. Miki Bešta a na 12. místě Vašek Bešta. V dívkách dojela nejlépe Adéla Kolovratová na 11. místě, za ní Lucka Kleinová na 13., Anička Nováková na 15. a na 23. místě Kája Dvorská (ta byla bohužel před ODM tři týdny mimo tréninky, z toho 14 dní nemocná, takže téměř neměla najeto).

V dalším dni jsme pokračovali klasickou technikou, kdy byly podobné podmínky, ale přeci jen o trochu hezčí, když vysvitlo sluníčko. Jako vždy se servis snažil najít co nejlepší mázu, tedy, aby to dobře stoupalo, ale hlavně perfektně jelo. Opět povedený závod, zejména v podání Matese Bauera, který skončil na 7. místě a Mikiho Bešty, který i mezi staršími kluky dokázal vybojovat výborný 11. místo. Pro krásné 11. místo dojel i Kryštof Zatloukal a pro 14. Vašek Bešta. Mladší holky (žákyně) se posunuly kousek dopředu, Adéla Kolovratová na 10. místo, Anička Nováková na 14. Ve starších žačkách a žácích nám vybojovala krásné 13. místo Lucka Kleinová, pro 24. místo dojela Kája Dvorská. Každý z našeho týmu vybojoval cenné body, takže všem patřila velká pochvala.

V posledním závodním dni se jely štafety. Složení dívčí štafety bylo Lucka, Anička a Adéla. Holky jely jako mladší a přesto dokázaly vybojovat 9. místo. Kluci bojovali od začátku až do konce hodně vepředu, předávali si to kolem 3-5. místa, každý z nich na svém úseku bojoval jako lev a nakonec dovezli štafetu na krásném 4. místě, kluci nám udělali velikou radost. Chlapecká štafeta byla ve složení Vašek, Mates a Kryštof.