Od prosince do února – aneb je tohle ještě sezóna?

Napiš něco na web, povídá Tošík! Jasný odpovídám hbitě a v hlavě si začínám sumarizovat,zdali jsme něco dělali. Něco co by stálo za řeč… Mohlo by se zdát, že tahle fráze otřepaná, jak pinďour starého prostatika, zavání trošku zoufalstvím. Ale po chvilce si v duchu nasčítám uplynulé víkendy.Jooo něco najdem! Každopádně nejsem si úplně jist, zdali tomu můžu říkat ještě zimní sezóna, s tímhle přídělem sněhové pokrývkyJ.

Začněme ovšem od začátku! Naše lyžařské snažení nezačnulo v listopadu lyžemi (jak je obvyklý u lyžařů ve střední Evropě), ale přelomem roku a to během na Suchu.

• Tošík konečně strávil krvinky získané měsíčním pobytem v Jižní Americe a jedenatřicátého si doběhl v Silvestrovském běhu Borčákem pro pěkné 12. místo
  • A Karýk si sjel srovnat nevyřízené účty s novoročním během na Svatošské skály, kde si letos nic neuplivnul a tak skončil na 3 místě. V závodě se potrápili i další Slovaňáci (např. 4x Zatloukalovi, kteří se všichni umístili do 5. místa, vítezná Mája Lubinová, osmej Rádlík a taky druhéj Radek Sedněv už v barvách triatletu, kterýmu nešlo píchání do sněhu, tak se dal na čisté běhání)
  • Naše spanilá štace pokračovala Jizerskou padesátkou, kde jsme si oba stoupli na ty ouzký prkénka (rozuměj běžky) v podstatě poprvé. Záchranou pro nás byla trasa (oranice), která měřila šťastných 14,5km.Frenč se probil na 11. Pozici,Karýk se doplácal pro 72. Fleka a tošík pro 119. V kategorii)
  • Zatímco se zbytek skupiny učil pro rok 2016 stát na lyžích, Frenč a Radlík využili příležitosti a zajeli si Kašperskou 30, kdeKuba skončil 3. a Frenč 24.
  • To že co se v mládí naučíš, ve stáří jak najdeš, potvrzuje Tošík, kterej se po třiceti letech zúčastnil závodu v lyžařském orientačním běhu a to hned MS Veteránů v LOB na Fichtelbergu a dojel si tak pro krásné 9. Místo! Karýk si od něj vzal inspiraci a víkend nato vyhrál prales (kategorii H21B) ve stejné disciplíně - LOB na Eduardu.
  • To už se ale dostáváme do února, kde není místo na žádné omluvy a je potřeba jezdit. Karýkovi se naposled podařilo dostat na AMČR v běhu na lyžích do Nového města na Moravě, kde za zmínku stojí 11. Flek na kláse a 2. Místo ve štáflích spolu s Kačkou Beroušků a Marýsem Švejnohou.
  • Abychom nezůstali jen v západočeských luzích a hájích Radlík s Karýkem vyrazili na dalekou Karlovskou 50, která se konala v Beskydských Velkých Karlovicích. Takovej punk jste ještě neviděli! Hlásí Jebeničáci při večerním posezení nad místním patokem Šerákem. Jak krása střídá nádheru při sledování zimních podmínek v Severní Americe, tak v Karlovicích se střídá bahno koňská hovna a makadam. Nakonec se Kuba v dosti nabité konkurenci se „dopředkláněl“ (na hladkých lyžích) pro 11. Flek a Karýk doklouzal (s namazanými lyžemi) pro 20. Pozici.

Protože nás čeká naše Jubilejní Krkonošská 70K, 5.3. 2016. (Jubilejní - rozuměj první) Nesmíme usnout na vavřínech. Zatímco Karýk vylehával formu s rýmičkou v posteli, tak Tošík ladil s Mlátilem na Šumavském pouťáku - Kvildský pašerák na fleka se raději neptej - (povídá Tošík)… Tak jo neptám - ale najdete to tady:

A odpověď na otázku? Jo!Já si myslím, že tohle ještě sezóna je!!