Mčr Kolečkové lyže Liberec

Jaké bylo? No přeci úspěšné! V sobotu jako první nastoupili na start starší dorostenci, při nemoci Kryštofa, jen v zastoupení Ondry Černého (13.) a Kuby Walchetsedera (15.). Další, v našich barvách startující, byla Péťa Nováková, která si dojela pro republikové stříbro. Finálem dne byl závod mužů na 4 vesecké okruhy, který odstartoval s jedničkou na hrudi Honza Franc (22. místo). S číslem 15 startoval Tomáš Kotraba, který svou premiéru v juniorské kategorii zajel na 8. místě. Za ním startoval Kuba Rádl (14.) a na konci startovního pole jsme měli Michala Nováka, jež si dojel pro juniorský mistrovský titul, i když v juniorech skončil o tři desetiny na druhém místě za polským Dominikem Burym.
V neděli se už podruhé závodilo na klasických lyžích ve výjezdu z Janova Dolu na Ještěd, který byl i součástí závodů pro veřejnost. Start byl oproti sobotě s hromadným startem. Naši závodníci našli výhodu "hromaďáku" a dokonce si v balíku dokázali pomáhat. Nakonec z toho bylo 6. místo celkově pro Michala-suverénně první mezi juniory, skvělé 8. místo pro Kubu Rádla a 15. pro Frenče. V ženách si Péťa dojela pro mistrovský titul.
I když kolce nejsou totéž jako lyže v zimě, tak věříme, že jako ukazatel letní připravenosti jsou lyžím nejblíže a doufáme, že nám to půjde přinejmenším stejně dobře, jako tento víkend.