Český pohár žactva 2017

Na první Český pohár žactva do Vysokého nad Jizerou vycestovalo z  našeho oddílu celkem 14 mladých závodníků. Závodu se účastnily ročníky 2003 a 2004.

V sobotu se závodilo v cross country crossu, tedy obratnostním sprintu. Na trati tedy byly jen dva skoky a pár boulí. Ze dvou kvalifikačních jízd se počítala ta lepší a postupovalo se rovnou do finále A (1 – 5) nebo B (6 – 10). Z našich sportovců se do finále A dostali celkem tři. Na 5. místě skončila Adéla Kolovratová, 3. místo patřilo Matesovi Bauerovi a 2. místo vybojoval Adam Muller, do finále B se probojovali další dva závodníci, 7. místo vybojovala Lucka Kleinová a 10. místo patřilo Honzovi Kotrabovi. Pro nás celkem úspěšný závod, veliká gratulace patří všem závodníkům.

V neděli se závodilo v klasice na tratích 4, 3 a 2 km (od nejstarších po nejmladší). V mladších holkách skončila Adéla Kolovratová na 14. místě, ve starších holkách byla Gábina Řeháková na 13. místě a hned za ní o 2s byla Lucka Kleinová. Krásný 7. místo vybojoval Maty Bauer a 16. místo Niki Kollár v mladších žácích. V poslední kategorii starších žáků 2003 bojoval Adam Muller už od prvních metrů o první místo, nakonec taky závod vyhrál s náskokem 36,9 s. Na 15. místě dojel Honza Kotraba a kousek za ním na 17. místě Vítek Študlar.

Jako oddíl si zatím stojíme výborně i jako oddíl, kdy jsme na 2. místě v soutěži družstev. Listina bodů po prvních závodech. Za zmínku stojí video za závodu. Výsledky ze  soboty  i neděle můžete stáhnout pod odkazy.

Pár fotek ze závodu na slovaňáckým rajčeti.

Děkujeme za parádní reprezentaci našeho oddílu.