ČESKÝ POHÁR DOROSTU A DOSPĚLÝCH 22.12. – 23.12.2016

Letos už po druhé (2016) měl Lyžařský klub Slovan Karlovy Vary tu čest pořádat Český pohár dorostu a dospělých. Závody se opět konaly, kvůli nedostatku sněhu, hned za hranicemi Božího Daru ve Sparkassen - Skiarena na Fichtelbergu. Na perfektně upravených tratí se závodilo první den (čtvrtek) ve sprintu klasickou technikou a druhý den (pátek) volnou technikou. Českého poháru se zúčastnilo 14 slovaňáků a vybojovaly celkem dvě zlaté medaile.

Během prvního závodu v klasickém sprintu postoupilo z kvalifikace slovaňáků 9. Nejvíce se zadařilo Ondrovi Černému, který závod vyhrál. Dařilo se také Kryštofu Husákovi, který skončil na čtvrtém místě. Ostatní bojovali, jak nejlépe uměli, ale na finále nebo stupně vítězů to nestačilo.

Na závod volnou technikou se závodníci vydali intervalovým startem po půl minutě. Nejlepší výsledek, první místo, v mužích přivezl Petr Novák. Na osmém místě doběhl Tomáš Kotraba a Ondra Černý na místě devátém. Z holek se vešla na kraj první desítky Karolína Pavlasová, která skončila desátá, s třináctým místem byla spokojená i Štěpánka Slívová.