Český pohár a Hledáme nové talenty na Horních Mísečkách

Za letošek už druhý přeložený žákovský závod, naštěstí nedaleko od místa původního konání – z Jilemnice na Horní Mísečky. Závody se uskutečnily za slušných podmínek, snad poprvé v sezoně, kdy nebylo bláto okolo tratí a za dobrého počasí. Šlo o republikový závod s největší účastí dětí. Na závodech startovali starší i mladší žáčci ročníků 2002 – 2005. Přes 400 mladých běžců na lyžích. Jen za náš oddíl startovalo 30 závodníků, asi největší počet ze všech klubů.

První den se jel závod klasicky, kdy se startovalo na tratích 5, 4, 3 a 2 km. Někteří přijeli potvrdit formu a výsledky z letošní sezony, vylepšit umístění v ČP nebo si zlepšit své vlastní umístění. Mladší žáčci zase ukázali, jak se od loňského roku zlepšili, někteří se rovnou ukázali na stupních vítězů. Mezi naše závodníky patřil i bojovník o prvenství v ČP, který startoval s lídrem na prsou. Další závodníci bojovali o první desítku.

Druhý den nás čekal obratnostní závod, který měli pořadatelé pěkně připravený. A naši sportovci byli natěšení ukázat, jak umí lyžovat. Na tenhle den trochu připadlo a postupem času se to řádně umydlilo, takže se podmínky postupem času ztěžovaly. Mladší žáci a žákyně jeli 1,5 km a starší žáci i žákyně jeli 2 km.

Naši závodníci se prezentovali skvělými výkony a ukázali, že nejsou žádný ořezávátka. V sobotu byli do 10. místa 4 závodníci, z toho 3 na podiu – Adam Muller potvrdil svou formu 1. místem, Mates Bauer a Miki Bešta skončili 3. a Kryštof 9. V neděli bylo do 10. místa 5 závodníků, všichni na pódiu. Mates Bauer se vyšvihl čistě na 1. místo, Adam tentokrát skončil na 3. místě, Kačka Harakalová na 4., Miki na 5. a Kryštof na 6. místě. V HNT jsme jako skupina skončili na 3. místě a Adam Muller obhájil v ČP 1. místo!

Veliká gratulace všem medailovým příčkám!

Protože nás v závodech startovalo hodně, zde je krátký souhrn nejlepších umístění dle ročníků a dne. Odkazy na kompletní umístění a fotky najdete na konci článku.

Sobota - klasika

St. žáci 2002

Nejlepším výsledkem se blýskl Kryštof Zatloukal, který si dojel pro 9. místo s necelou minutou ztráty na prvního. Solidní výkon podal i Vašek Bešta na 21. místě.

St. žáci 2003

Z posledního místa (jako Ldr) a ambicí na první místo startoval Adam Muller, který výbornou formu potvrdil a přijel na 1. místě. Parádní výsledek zajel i Jan Kotraba na 12. místě a Vítek Študlar na 16. místě - ze všech závodů nejlepší výkony.

St. žákyně 2003

Mezi holkami nám startovaly tři závodnice. Nejlepší z nich byla Lucka Kleinová, která si dojela pro krásné 12. místo, ukázala, že má po celou sezonu vyrovnanou formu. Dalšími závodnicemi byly Gabča Řeháková a Kája Dvorská, které si dojely pro 27. a 31. místo.

Ml. žáci 2004

Pro krásné 3. místo si dojel Mates Bauer a ukázal, že patří mezi nejlepší. Pro 13. místo si dojel Niki Kollár, Honzík Dvořák pro 16. Další závodníky najdete ve výsledkách, v této kategorii jsme měli největší zastoupení.

Ml. žákyně 2004

Mezi mladšími žákyněmi se probojovala na 11. místo Adéla Kolovratová a do dvacítky se vešla i Anička Nováková s 19. místem

Ml. žáci 2005

V této kategorii nám přivezl další medaili Miki Bešta, který si dojel pro parádní 3. místo!

Ml. žákyně 2005

Tuhle kategorii máme opět trochu nabitější, tak jen k nejlepším. Linda Zatloukalová si dojela pro 15. místo. Kousek za ní byla Kačka Harakalová a 0,2 s za ní dojela Anička Peřinová, těm patřilo 18. a 19. místo.

Neděle - obratnost

Výbornými výkony se opět předvedli Kryštof Zatloukal i Vašek Bešta. Kryštof si dojel pro krásné 6. místo a Vašek pro svůj nejlepší výsledek sezony 13. místo, oba dva to zvládli bez trestných sekund.

Opět medaile v podání Adama Mullera, který se musel potýkat s nepříjemností ukradených lyží. Ty se bohužel, bohudík našly na stadionu až po odjezdu ze závodů. I když musel jet na vypůjčeném kompletu lyže, boty, hole, tak vybojoval krásné 3. místo a uhájil celkové 1. místo v ČP! Kluci Koty s Vítkem si dojeli pro 20. a 30. místo.

Mezi holkami opět nejlépe zajela Lucka Kleinová, která opět skončila na 12. místě i s 5 s penalizací.

Opět nejlepší výkon podal Mates Bauer, tentokrát si dojel s čistou jízdou pro 1. místo. Honza Dvořák pak pro 11. místo a pro 19. místo Matouš Gašek.

Nejlepší z našich holek byla na 13. místě Adéla Kolovratová a kousek za ní na 17. místě dojela Anička Nováková.

Opět Miki Bešta mezi nejlepšími i s 5 s penalizací si dojel pro krásné 5. místo, dobrý výsledek zajel i Jonáš Černý, který skončil na 15. místě a Štěpán Kováč na 32. místě.

ML. žákyně 2005

Nejlepším výsledkem bylo 4. místo v podání Kačky Harakalové, která si zaslouženě s čistou jízdou dojela na malé podium. Další z našich holek byla Linda Zatloukalová na 15. místě a na 18. místě dorazila Zuzka Študlarová, obě to zvládly taky čistě.

Děkuji všem zúčastněným za perfektní výsledky a krásný výkony, velký díky patří i servisu jak v klasice tak ve skejtu. A doufejme, že nám děti budou dělat takovouhle radost i v dalších letech.