Lyžaři si přišli před Silvestrem vyvětrat hlavu a protáhnout těla (2012 - 2013)

30.12.2012 16:48

Již tradičně se předposlední den v roce konal Zahajovací závod lyžařů běžců na Jahodové louce. Přes letošní teplé počasí byly tratě velmi dobře připraveny. Hlavní zásluhu na tom mají oddíloví trenéři a dvorní pečovatel o tratě, Dan Rádl. V době, kdy bylo začátkem prosince sněhu dostatek a mrzlo, byly tratě pravidelně upravovány a vytvořila se kompaktní vrstva sněhu, která odolala i vánočnímu oteplení. Vzhledem k teplotě, která se celé dopoledne udržela kolem nuly, byla trať tvrdá a poměrně rychlá. Závodu se celkem zúčastnilo 37 dětí a 19 dorostenců a dospělých z Karlových Varů, Aše a dokonce i z Plzně (2 závodníci). „Asi jsme zanedbali propagaci, jinak by přišlo zhubnout a rozhýbat se na silvestrovské oslavy více závodníků“, vyjádřil se trenér mládeže Slovanu Karlovy Vary Vasil Husák. Přes nepříliš vysokou účast měly závody poměrně kvalitní obsazení a velmi dobrou úroveň. V kategorii dospělých zvítězil Petr Novák, náš přední dálkový běžec, v ženách zvítězila Petra Nováková, momentálně nejlepší česká juniorka. A i v dětských kategoriích se objevila mnohá známá a slavná jména, která vzbuzují do budoucna naději, že běžecké lyžování v Krušných horách bude pokračovat na tradičně vysoké úrovni. Zmiňme na příklad jména jako Bauerová, Husák, Kos, Krejčí, Novák, Nováková, Praveček, Pravečková, Řehořek, Soukupová a další. Je velmi pěkné vidět, že bývalí krušnohorští závodníci na náš krásný sport nezanevřeli a vedou ke sportu i své potomky.„Vyzkoušeli jsme si, že rozhodčí přes léto svou práci nezapomněli a že můžeme hledět do další sezóny s optimismem“, dodává ještě Vasil Husák. A to je jistě potěšitelné, protože již 12. a 13. ledna 2013 se koná Štít Krušných hor za účasti všech krušnohorských i západočeských lyžařů. A 9. a 10. února se můžeme těšit na v pořadí již 42. Karlův běh, tentokrát se startem v Abertamech. Začátek sezóny se tedy jako vždy na Jahodové louce vydařil a nezbývá než doufat, že za rok se do stopy vydá více lyžařských nadšenců.